Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

Spotkanie autorskie - Dział Regionalny

Utworzono dnia 04.09.2017

Dział Regionalny zaprasza na spotkanie autorskie z cyklu "Regionalne spotkania z ludźmi z pasją…”,  z Diane Rose, policką pisarką, autorką debiutanckiej powieści „Carpe diem”.

DIANE ROSE [pseud.]

Mieszka w Policach, które uwielbia. Jest ambitna, impulsywna, niecierpliwa i zadziorna, nienawidzi się kłócić, ale jak ktoś mi zajdzie za skórę niech się boi!

Jest studentką prawa na Uniwersytecie Szczecińskim.

Kiedyś jej pasją była jazda konno i uprawiała wiele innych sportów, mniej efektownych, jednak teraz swoje pasje dostosowały się do jej szybkiego, zatłoczonego nauką stylu życia. Kocha akwarystykę! Nie twierdzi, że jest ekspertem, ale ma całkiem ładnie i stylowo urządzone akwarium, za którym wprost przepada. Uwielbia je ozdabiać, zmieniać, dostosowywać środowisko do warunków życia rybek. 

Po prostu kocha czytać! Tą pasją zaraziła się jeszcze w dzieciństwie od mamy, która co noc czytała jej najpiękniejsze bajki do poduszki. Ta pasja rosła wraz z nią, przez książki z serii Martynka, Harry Potter'a, historie o wampirach, literaturę piękną i w końcu podręczniki prawnicze, dramaty sądowe i kryminały!

Od kilku lat prowadzi blog recenzencki „Recenzje z pazurem”, na który serdecznie Was zaprasza.

Zaczęła pisać w gimnazjum. Jej wirtualna szuflada zapełniona jest opowiadaniami, których nie warto nikomu pokazywać. Mimo wszystko nigdy ich nie usunęła, ma do nich sentyment.

Pisanie było dla niej formą zabawy, a także szansą na zmianę zakończenia ulubionych powieści, seriali w taki sposób, który zadowalałby ją, bo autorom nie zawsze to się udawało. Czasem pisanie było również szansą na "przeżycie" świetnego filmu jeszcze raz, bądź pozostania z bohaterami na dłużej.

W liceum powstała jej "pierwsza książka", która pewnie nigdy nie opuści wirtualnej szuflady. Kiedyś próbowała ją wydać, ale teraz kiedy na nią patrzy to przyznaje, że to był fatalny pomysł. Powinna zostać ukryta przed wszystkimi, tak będzie lepiej dla świata.

Tak naprawdę swoją pierwszą książkę napisała na studiach. Carpe diem to był jej pierwszy prawdziwy pomysł, bohaterowie stworzeni od podstaw, motyw który ją zainteresował tak bardzo, że opatrzyła mottem: Carpe diem, które sama uwielbia i stara się codziennie o nim pamiętać. Nie było jednak łatwo. Początkowo powieść oprócz pomysłu nie miała niczego i wiele czasu upłynęło zanim udało jej się stworzyć wersję, którą udało się wydać.

Źródło informacji: http://www.dianerose.pl/2016/09/diane-rose-o-mnie.html?zx=bd19eccd06ad1dc9

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 196

W tym miesiącu: 731

W poprzednim miesiącu: 1203

Wszystkich: 19339