Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

Czytamy, bo UWIELBIAMY!

Utworzono dnia 03.10.2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii Novej

Każdy wie, że czytanie to PRZYGODA! Ile radości, emocji i wzruszeń przynosi! A GŁOŚNE CZYTANIE to jeszcze więcej wrażeń, bo przeżywanych wspólnie przez słuchającego i czytającego!

Tak więc, wykorzystując okazję, jaką jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku), zaprosiłyśmy  Biedronki z zaprzyjaźnionego z Filią Novą „Leśnego” Przedszkola Publicznego nr 6 w Policach i czytałyśmy! Do tego GŁOŚNO!

Dzieci słuchały historii Adeli – księżniczki, która stwierdziła, że jest bardzo samotna i potrzebuje przyjaciela. A kto to jest przyjaciel? Biedronki odpowiadały: To kolega, To koleżanka. A na pytanie: Jacy oni - ten kolega czy koleżanka – powinni być? No i tutaj pojawiały się określenia: miły, życzliwy, uśmiechnięty. I dzieci jeszcze dopowiadały: nie powinien się kłócić, powinien pomagać i często się bawić.

Wszyscy chcieliśmy wiedzieć, czy Adela znajdzie przyjaciela, więc bardzo uważnie śledziliśmy jej historię. Tata księżniczki – król – ogłosił kilka konkursów, aby jego córka mogła wybrać osobę, która będzie jej bliską przyjaciółką lub  przyjacielem. Na królewskim dworze pojawiali się waleczni rycerze, wykształceni mędrcy a także miłe i zaradne osoby. Każda z nich chciała zostać przyjacielem dziewczynki. Niestety, żaden ze zwycięzców nie spełnił jej oczekiwań. I… ? I co dalej? Cóż… Nie będziemy tutaj zdradzać, jak zakończyła się książeczka, ale napiszemy, że  Adela w końcu zrozumiała, kto jest jej prawdziwym  przyjacielem. A może nawet było  kilkoro przyjaciół? No właśnie, kto? Biedronki już to wiedzą, a pozostałe dzieci dowiedzą się o tym po przeczytaniu książeczki Jakuba Skworza „Książniczka Adela szuka przyjaciela”. Ale czytanie i słuchanie to nie wszystko. Każde dziecko zdradziło nam, kto jest jego przyjacielem I tak, okazało się, że przyjaciółmi Biedronek są: mama, tata, siostra, brat, kolega, koleżanka, kotek i piesek Bajzel! A jak wyglądają ci przyjaciele? No! To już każdy niech oceni. Biedronki pięknie przedstawiły ich na rysunkach, które same wykonały!

Dziękujemy za wspólne chwile spędzone na CZYTANIU! GŁOŚNYM CZYTANIU. Bo czytania nigdy dość.

 

Dzień Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci.

Obchodzony 29 września "Dzień Głośnego Czytania" stał się okazją zaproszenia dzieci do Biblioteki. Uczestnikami spotkania, które odbyło się 26.09.18 r. w Oddziale dla Dzieci byli uczniowie klasy III z SP nr 1 w Policach z wychowawczynią panią Krystyną Nowak. Do głośnego czytania została wybrana książka S. Tabacka "Płaszcz Józefa". Dzieci z uwagą i przejęciem wysłuchały ciekawej historii tytułowego Józefa, który zniszczony i potargany płaszcz przerobił na marynarkę, marynarkę na kamizelkę, a kamizelkę na... (...i tak aż po guzik, który też mu w końcu zginął). Historia płaszcza kończy się mądrym morałem, że zawsze można zrobić coś z niczego. Na zakończenie zajęć dzieci zauroczone morałem tej ciekawej historii wykonały przestrzenne, owoce z "resztek papieru".

 

Dzień Głośnego Czytania w Wypożyczalni Głównej.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W piątek dzieci odwiedzające z rodzicami Wypożyczalnię Główną miały okazję przenieść się w zaczarowany świat bajek. Panie bibliotekarki tego właśnie dnia czytały najmłodszym książki.
Taka forma lektury ma wiele zalet. Czytanie rozbudza wyobraźnię, pomaga zrozumieć otaczający świat. Jest też świetną inwestycją w intelektualny rozwój dziecka.

Czytamy, bo UWIELBIAMY!

Utworzono dnia 03.10.2018, 08:22

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 313

W poprzednim tygodniu: 440

W tym miesiącu: 1330

W poprzednim miesiącu: 1577

Wszystkich: 30737