Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

Filia Nova

FILIA NOVA

ul. Bankowa 5b/u9
72–010 Police
Tel. 91 3 170 192
e-mail: filia.nova@biblioteka.police.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy:
Poniedziałek: 10.00 - 15.00
Wtorek: 10.00 - 18.00
Środa: 10.00 - 18.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 10.00 - 18.00

 

Kadra:

Kierownik: Grażyna Jagiełko
Bibliotekarze: mgr Aleksandra Siebert, mgr Monika Szelachowska

Filia Nowa powstała po połączeniu dwóch filii Biblioteki im. M. Skłodowskiej–Curie w Policach – Filii nr 8 oraz Filii nr 6. Od lat Pani Dyrektor Biblioteki planowała stworzyć placówkę nowoczesną, bez barier architektonicznych, dla wszystkich mieszkańców Polic i okolic. Poprzednie filie biblioteczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu, jednak warunki lokalowe nie pozwalały w pełni sprostać potrzebom czytelników, szczególnie w kwestii spotkań autorskich, czy lekcji bibliotecznych. Włodarze naszego miasta zdecydowali, że w nowo powstającym kompleksie budynków będzie miejsce także dla biblioteki. Dzięki tej decyzji oraz zaangażowaniu zarówno Pani Dyrektor Biblioteki w Policach, jak i Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach, mogła powstać nowoczesna placówka biblioteczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oficjalnie Filia Nova została otwarta dla czytelników październiku 2014 roku, wraz z uroczystym otwarciem całego kompleksu budynków mieszkalno - usługowych, przy ul. Bankowej w Policach. Od początku filia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta, każde kolejne miesiące pokazują, że jest to najchętniej odwiedzana placówka biblioteczna w Policach.

W swojej ofercie Filia Nova posiada książki ze wszystkich dziedzin wiedzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych: literatura piękna polska i obca (poezja, dramat, publicystyka, lektury szkolne), literatura popularnonaukowa. Do dyspozycji czytelników jest także duży wybór audiobooków i płyt CD z muzyką, które można wypożyczyć lub na miejscu przesłuchać, co niewątpliwie ułatwia dobór odpowiednich treści.

Filia Nova oferuje także nieodpłatne kody do ebooków i audiobooków LEGIMI. Kody wydawane są od 1 dnia roboczego każdego miesiąca, ich ilość jest ograniczona. Po kody można zgłaszać się telefonicznie, osobiście lub za pośrednictwem poczty e-mail: filia.nova@biblioteka.police.pl

W filii znajdują się stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz możliwością wydruku lub ksero potrzebnych materiałów.

Specjalnie dla potrzeb najmłodszych użytkowników biblioteki zorganizowano, tzw. „kącik czytelniczy dla dzieci”, gdzie każde dziecko pod opieką rodzica/opiekuna spędzi miło czas. Tam dzieci mogą wypożyczać lub skorzystać na miejscu ze zbiorów biblioteki, istnieje także możliwość posłuchania bajki na stacji odsłuchowej dostosowanej dla potrzeb najmłodszego czytelnika. Zaś dla najmłodszych są klocki, zabawki i gry.


W Filii Novej organizowane są spotkania autorskie, warsztaty oraz lekcje biblioteczne. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku. Zapraszamy do współpracy.

Filia Nova

Utworzono dnia 02.08.2016, 10:23

ZAŁĄCZNIKI:

Katalog Biblioteki - logo witryny

Biuletyn Informacji Publicznej - logo witryny

logo witryny facebook

logo witryny - kronika Polic

Odnośnik do strony internetowej www.police.pl

Odnośnik do bloga historycznego Jana Matury

Odnośnik do witryny legimi

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny