Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach
Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Strona internetowa www.biblioteka.police.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Wyłączenia
- nie wszystkie zdjęcia opublikowane w treści artykułów na stronie posiadają opisy alternatywne; zostały opublikowane przed 23 września 2018 r. lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Biblioteki w Policach
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości; zostały opublikowane przed 23 września 2018 r.
- na stronie nie wszystkie multimedia mają transkrypcję tekstową; zostały opublikowane przed 23 września 2020 r.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Marta Juchnowicz.
- E-mail: mjuchnowicz@police.pl
- Telefon: 913175776
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Rzecznika Praw Obywatelskich
- Adres: www.rpo.gov.pl
- E-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl
- Telefon: 800676676
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziby Biblioteki w Policach: budynek główny ul. Wojska Polskiego 15, Filia Nova ul. Bankowa 5b/U9, Filia Naukowa ul. Barnima 26 nie spełniają minimalnych wymagań zgodnych z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Budynek główny Biblioteki, ul. Wojska Polskiego 15
Przestrzenie komunikacyjne wewnątrz budynku z barierami poziomymi (progi, schody) i pionowymi (brak windy).
Udogodnienia: - zapewnienie informacji na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny - tablica informacyjna; - zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób - oznaczenia dróg ewakuacyjnych.
Filia Nova, ul. Bankowa 5b/U9
Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych (komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie).
Udogodnienia: - toaleta dla osób niepełnosprawnych; - zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób - oznaczenia dróg ewakuacyjnych.
Filia Naukowa, ul. Barnima 26.
Przestrzenie komunikacyjne wewnątrz budynku z barierami poziomymi (progi) i pionowymi (brak windy).
Udogodnienia: - na zewnątrz podjazd z boku budynku dla osób niepełnosprawnych; - zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami możliwośći ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób - oznaczenie dróg ewakuacyjnych.