Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

WSZYSTKIE PSY MOJEGO ŻYCIA - PROMOCJA KSIĄŻKI – relacja

Utworzono dnia 09.10.2018
Tym razem Dział Regionalny w piątkowe popołudnie, 5 października zaprosił miłośników literatury angielskiej i historii regionu na spotkanie z Elżbietą Bruską, dziennikarką, publicystką i tłumaczką książek Elizabeth von Arnim. A stało się to za sprawą współpracy Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”, Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach z policką Biblioteką. Książka natomiast ukazała się przede wszystkim przy wsparciu finansowym gmin Police i Dobra oraz Rady i Zarządu Powiatu w Policach. Przybyłych gości na spotkanie powitała Wioletta Kołodziejczyk, Dyrektor Biblioteki, w szczególności przedstawicieli Gminy Polic: Władysława Diakuna Burmistrza Polic, Kamilę Tuszyńską Naczelnika Wydziału Promocji. Spotkanie poprowadziły dziennikarki: Anna Kolmer i Helena Kwiatkowska.
Dzięki Elżbiecie Bruskiej i jej pasji dziennikarskiej, ciekawości świata i ludzi, odżyła po tylu latach historia hrabiny, miłośniczki ogrodów, zwierząt, pisarki o światowej sławie. Od przeszło sześciu lat w Gminie Dobra organizowany jest corocznie Festiwal Róż we współpracy z Gminą Blankensee z bardzo ciekawym programem, których hrabina jest ich patronką.
Elizabeth von Arnim, właściwie Mary Annette Beauchamp, angielska pisarka australijskiego pochodzenia, która poślubiła przeszło 120 lat temu hrabiego Henninga von Arnima, właściciela majątków Nassenheide i Boeck, dzisiejszych Rzędzin i Buku w Powiecie Polickim.
Pani Elżbieta zabrała uczestników spotkania w czasy życia angielskiej pisarki na przełomie XIX i XX w. snując ciekawe opowieści i pokazując zdjęcia z tego okresu. Omawiając w szczególności przyjazd i życie w ówczesnych Rzędzinach i Buku, które stały się dla autorki „uroczym zakątkiem na morzem”. Blaski i cienie życia autorka opisywała w swoich książkach, które cieszyły się powodzeniem na całym świecie, były ponadczasowe i są tłumaczone do dzisiaj. Na ten sukces pisarski złożyła się jej urocza wyemancypowana osobność, miłość, wrażliwość, empatia, znajomość roślin i zwierząt, sprawy ludzkie, o których potrafiła mówić i pisać.
Interesujące spotkanie zakończyło się rozmowami i wpisami dedykacji do książek dla uczestników. Zachęcamy do poznania historii życia autorki i jej książek, zapraszamy do biblioteki.

WSZYSTKIE PSY MOJEGO ŻYCIA - PROMOCJA KSIĄŻKI – relacja

Utworzono dnia 09.10.2018, 07:51

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 313

W poprzednim tygodniu: 440

W tym miesiącu: 1330

W poprzednim miesiącu: 1577

Wszystkich: 30737