Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

Piątkowy wieczór w Filii Novej

Utworzono dnia 29.05.2018

25.05.2018 r. o godzinie 18.45 Filię Novą odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach. Dziewiętnaścioro dzieci  z klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyło w przedsięwzięciu organizowanym przez panie Dorotę Materę (polonistkę) oraz Agatę Żuk (bibliotekarkę). Była to czwarta edycja „Nocy z książką”. Filia Nova została wybrana na jeden z „przystanków” podczas „Spaceru w nieznane” i na czas jednej godziny stała się miejscem, w którym uczestnicy zmierzyli się z jednym z zadań konkursowych przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Była to zmodyfikowana gra  PAŃSTWA-MIASTA. Uczniowie, podzieleni na cztery grupy, wpisywali w poszczególne rubryki tabeli tytuły książek, nazwiska pisarzy lub poetów, imiona bohaterów, nazwy przedmiotów oraz miejsca akcji. To, że na miejsce gry wybrano bibliotekę, bardzo pomogło młodym ludziom. Mogli bowiem zerknąć na regały z książkami i odnaleźć tytuł książki czy nazwisko jej autora. To również okazja do bliższego poznania biblioteki. To poznawanie pogłębione zostało informacją na temat wypożyczania książek, zasad zapisania się do biblioteki, zachowania a także  działalności, jaka jest w niej prowadzona.

Dzieci z wypiekami na twarzach wyszukiwały informacji i uzupełniały poszczególne kolumny tabel. Kto się w nich pojawił? Na przykład pisarze i poeci: Adam Mickiewicz, Andrzej Maleszka, Rafał Kosik, Kornel Makuszyński; bohaterowie: Karolek (ten koszmarny), Dawid, Lolek i Martynka (która przeżyła przecudną Gwiazdkę). Wpisywały przedmioty kojarzące się z konkretnym tytułem – wiele z nich okazało się magicznymi, jak chociażby miotła (ta od Harry’ego Pottera), dywan (ten latający) czy magiczna różdżka. A jakie tytuły książek pojawiły się podczas zabawy? Otóż dzieci przypomniały, między innymi, takie książki jak: „Magiczne drzewo”, „Kajko i Kokosz” (komiks), „Koszmarny Karolek”, „Dora i przyjaciele”. A ponieważ uczestnikami wydarzenia byli uczniowie, którzy w kolejnych miesiącach zostali najlepszymi czytelnikami w szkolnej bibliotece (najwięcej wypożyczonych książek) oraz dzieci najbardziej aktywnie uczestniczące w zajęciach koła języka polskiego lub zajęciach rozwijających kreatywność, zadanie zostało wykonane perfekcyjnie! I do tego przysporzyło wielu pozytywnych emocji, bo nie ma to jak pogłębianie wiedzy poprzez zabawę.

            „Noc z książką” to bardzo atrakcyjna forma służąca rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Filia Nova zawsze chętnie włącza się do przedsięwzięć, które zachęcają do czytania, przy okazji promując bibliotekę wśród dzieci i młodzieży.

Piątkowy wieczór w Filii Novej

Utworzono dnia 29.05.2018, 12:42

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 313

W poprzednim tygodniu: 440

W tym miesiącu: 1330

W poprzednim miesiącu: 1577

Wszystkich: 30737