Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie

Akademia Małego Zawodowca - zakończenie

Utworzono dnia 11.06.2018

8 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie Akademii Małego Zawodowca - projektu edukacyjnego dla 5-latków, w Bibliotece im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach, Dziale Regionalnym pod Patronatem Powiatu Polickiego.

Organizatorka projektu p. Iwona Włodarska, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach wraz z p. Jadwigą Herman, dyrektorem tejże placówki na wstępie przywitały wszystkie dzieci kończące AMZ oraz zaproszonych gości - przedstawicieli Powiatu Polickiego, Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektorów współpracujących placówek, nauczycieli - przedszkola, media -TV Police.

Wspomnę, że celem projektu było poznanie przez pięciolatki niektórych zawodów, poprzez literaturę dla najmłodszych i uczestnictwo w kilku spotkaniach z dorosłymi wykonującymi ciekawe zawody, m. in.: bibliotekarza, fryzjera, policjanta, ogrodnika. A prezentowana literatura podczas spotkania miała na celu kształtowanie nawyków sięgania po książki, zdobywanie wiedzy, rozwijanie pamięci, wyobraźnię, uczyć pozytywnych postaw i dobrą zabawę. Na zakończenie każdego spotkania, dzieci w przedszkolu wykonywały wspólnie jeden obrazek, a z nich powstała książeczka o zawodach.

Po krótkim wstępie dzieci przywitały się z Myszką Bibliotką, maskotką towarzyszącą w spotkaniach z p. Iwoną i wysłuchały wiersza pt. „Zawody”, autorstwa Tomasza Matuszewskiego nawiązującego do poznanych zawodów.

A na podsumowanie tych wszystkich spotkań zaprosiła p. Elżbieta Kacprzak, która opowiedziała i przypomniała, jak to było… podczas prezentacji multimedialnej pt. „Akademia Małego Zawodowca”.

Po chwili miłych wspomnień przyszedł czas na wręczenie Dyplomów  - Certyfikatów ukończenia Akademii Małego Zawodowca dla przedszkolaków i krótkie przemówienia. Ceremonii wręczenia imiennych dyplomów i upominków dla przedszkolaków oraz podziękowań dla wszystkich przedstawicieli współpracujących placówek ufundowanych przez Powiat Policki, osobiście dokonali p. Cezary Arciszewski i p. Krystyna Wiśniewska z organizatorami. A przygotowana książeczka o zawodach i pamiątkowe Calineczki, zostały wręczone organizatorom w podziękowaniu od grupy „Skrzatów” z PP nr 1 im. „Calineczka”. Wzajemnych podziękowań było wiele, to miłe chwile dla wszystkich i refleksje nad wartościami i znaczeniem tych działań edukacyjnych dla dzieci i ich rodziców. Przy tym edukacja przez zabawę, gdyż każde dziecko przyszło w przebraniu przedstawiając jakiś zawód.

Na zakończenie przyszedł czas na małą rozrywkę, którą było głośne czytanie wiersza pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima przez p. Elżbietę, bibliotekarkę  w ramach  XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ‘2018 pod hasłem ”Czytanie łączy”, ogłoszonego przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta dzieciom. Dzieci znały cały wiersz na pamięć, więc to było wielkie recytowanie i fajna pożegnalna zabawa, gdyż utworzyły pociąg z wagonami i wyruszyły na mały poczęstunek.

Akademia Małego Zawodowca - zakończenie

Utworzono dnia 11.06.2018, 12:52

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 313

W poprzednim tygodniu: 440

W tym miesiącu: 1330

W poprzednim miesiącu: 1577

Wszystkich: 30737